Ekim 14, 2021

Bülent Ersoy ile Mustafa Keser arasındaki sular durulmuyor! 1 liralık tazminat davası

ile admin

Mustafa Keser, Bülent Ersoy’la sunduğu ‘Benzemez Kimse Bize’ programının iki kısım sonra yayından kalkmasının akabinde YouTube kanalından bir görüntü yayınlamıştı. Keser, Ersoy için “Seni diva değil, divan yaparlar” demiş ve programın sanatkarın kaprisleri yüzünden bittiğini kelamlarına eklemişti.

Bülent Ersoy, da dün canlı yayınına katıldığı ‘Söylemezsem Olmaz’ programında Mustafa Keser’in argümanlarına tek tek cevap vermişti. Diva, şu kelamları söylemişti:

“OTURDUĞUM KOLTUK ONA BATTI”

“Benim için yapılanları hiç umursamasam da şayet gerek görüyorsam haddini aşana yanıt veririm. Somut göstergelerle, datalarla masanın üzerine atarım. Şahitlerle kanıtlarla söylenenleri çürütürüm.

Zati program, benim programımdı. Oturduğum koltuk, ona battı. Ondan rahatsız oldu. Orada bana bir oda hazırlanmış, görmüyor mu? Esasen maddesel olarak da bir fark var, bunları bilmiyor mu?”

“ONU SEVMİYORUM”

Kaprisli değil mükemmeliyetçi olduğunu söyleyen Ersoy, “Mustafa Keser’i sevmiyorum. Bu şekil hareket eden insanlara sevgim varsa bile bir dirhem kalmaz. ‘Diva’ denmezmiş de beni divan yaparlarmış. Aklınca 1980 öncesinden beni vurmak istiyor. Şöhretim Türkiye sonları dahilinde değil, dünyada” demişti.

‘SES MES KALMAMIŞ’ KELAMLARINA KARŞILIK

Ersoy ayrıyeten Mustafa Keser’in “Ses mes kalmamış” açıklamasına da “Beni imtihana davet ediyor. Sayın Zeki Müren, ‘Beni imtihan edecek kişi daha anasının karnından doğmadı’ diyor.

Gençlik sesi Müzeyyen Hanım’ın üzereydi. Yaşlılık sesi de benim üzere… Kanal idaresi bu beyefendinin telaffuzlarından sonra programın devam edemeyeceğine karar vermişler. Ben de daha da sormam kendimi aşağıya çekmem” biçimimde karşılık vermişti.

SEMBOLİK TAZMİNAT DAVASI!

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine nazaran; Bülent Ersoy ile Mustafa Keser ortasındaki tartışma mahkemeye intikal etti. Ersoy, avukatı Serkan Toper aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak kendisine hakaret ettiği ve kişilik haklarına hücumda bulunduğu argümanıyla Mustafa Keser’e 1 liralık manevi tazminat davası açtı. Dilekçede şu sözler dikkat çekti:

“Mesleğine ve sanatına uzanan bu akın müvekkili derinden yaralamıştır. Davalının haksız açıklamaları nedeniyle büyük bir hayran kitlesine sahip olan müvekkil, iç dünyasında bir travma yaşamış, elem ve keder duymuştur. Müvekkilin toplum önünde prestiji sarsılmıştır.”

Kaynak:Milliyet